Parki Narodowe PN ŚWIĘTOKRZYSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
Otwarcie wystawy: American West – Wiesław Pikul

W dniu 1 kwietnia 2011 w budynku dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie odbyło się otwarcie wystawy fotografii Wiesława Pikula zatytułowanej  American West. Wystawa została zorganizowana przez Świętokrzyski Park Narodowy we współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wernisaż  rozpoczął sezon turystyczny w Świętokrzyskim  Parku Narodowym w 61 rocznicę jego utworzenia.  Konsul do spraw prasy i kultury Konsulatu USA w Krakowie Benjamin Ousley Naseman przedstawił prezentację na temat amerykańskich parków narodowych oraz film zrealizowany przez autora zdjęć, który dokumentował niezwykłe krajobrazy USA w różnych porach roku. W uroczystości udział wzięli wicewojewoda województwa świętokrzyskiego Beata Oczkowicz i wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz, a także uczniowie liceum ogólnokształcącego w Bodzentynie, zaproszeni goście oraz pracownicy Parku. Zebrane na wystawie zdjęcia przedstawiają przepiękne krajobrazy i przyrodę parków narodowych zachodnich stanów USA: Utah, Kalifornia, Arizona, Wyoming, Colorado i innych. „Cieszę się, że możemy nią zainaugurować nasze obchody Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia” – powiedział Benjamim Ousley Naseman. Mamy nadzieję, że wystawę obejrzą turyści przyjeżdżający do Bodzentyna, przyjeżdżający do Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

American West Wiesława Pikula będzie można oglądać od  1 kwietnia do 31 maja 2011 roku w budynku dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie ul. Suchedniowska 4, od poniedziałku do piątku w godz. od  8.00 do 15.00. Wstęp wolny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Małgorzata Ossowska

Dane statystyczne

Rok utworzenia: 1950